مرکز پزشکی مقایسه ای و تجربی که قبلاً مرکز حیوانات آزمایشگاهی نامیده می شد، متولی تکثیر، پرورش و نگهداری حیوانات آزمایشگاهی است. علاوه بر این، انبوهی از پروژه های تحقیقاتی با استفاده از تجهیزات و امکانات اتاق های جراحی و آزمایشگاه هیستوپاتولوژی و عصاره گیری گیاهان دارویی در این مرکز به انجام می رسند. برپایی کارگاه ها و پاره ای از کلاس های آموزشی از دیگر فعالیت های این مرکز می باشد.

Feature Slides


 


 
متقاضیان محترم، لطفاً جهت بیان هر گونه انتقاد، پیشنهاد و شکایت در رابطه با مرکز، می توانید بطور مستقیم از طریق ایمیل های ذیل و شماره تلفن های مرکز، با مدیریت مرکز سرکار خانم دکتر واحدی تماس حاصل نمایید.


راه اندازی رشته دکتری علوم بیومدیکال مقایسه ای در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 پژوهشگران علوم پایه و بالینی که جهت مطالعات خود از مدل‌های درون تنی (in-vivo) استفاده می‌کنند، به متخصصینی نیازمندند که به طور مقایسه‌ای قادر به ارزیابی و تفسیر نتایج حاصله و تعمیم آنها به انسان باشند. فارغ التحصیلان رشته علوم بیومدیکال مقایسه‌ای Comparative Biomedical Sciences)) عهده دار طراحی و انجام تحقیقات تجربی پزشکی بر مبنای مدل‌های زنده آزمایشگاهی هستند. تسهیل تجاری سازی داروهای گیاهی، شیمیایی، و محصولات بیولوژیک، توسعه روش‌های نوین جراحی، مطالعه بیماری‌های نوپدید و بازپدید در انسان، تولید حیوانات ترانسژنیک و کایمرها (مدل‌های انسان- حیوان) از رسالت های دانش آموختگان این رشته محسوب می شود. مراکز تحقیقاتی و گروه‌های آموزشی در تمامی وزارتخانه های ذیربط، شرکت‌های دانش بنیان، کارخانه‌های داروسازی، موسسات واکسن سازی، بخش های تحقیقاتی مرتبط با تهدیدات زیست-پزشکی در حوزه پدافند غیر عامل و مراکزی که به امر پژوهش و آموزش در حوزه پزشکی مقایسه‌ای و تجربی اشتغال دارند، نیازمند دانش آموختگان این رشته خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر 

اینجا کلیک کنید.
 

 

برگزاری اولین دوره فلوشیپ هفت روزه مهندسی بیومدیکال

 اولین دوره فلوشیپ هفت روزه مهندسی بیومدیکال ویژه دانش آموختگان گروه ریاضی-فیزیک و مهندسی توسط مرکز پزشکی مقایسه ای و تجربی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همکاری مرکز تحقیقات سوختگی و ترمیم زخم و مرکز تحقیقات علوم و فناوری تشخیص آزمایشگاهی برگزار گردید.