مرکز پزشکی مقایسه ای و تجربی که قبلاً مرکز حیوانات آزمایشگاهی نامیده می شد، متولی تکثیر، پرورش و نگهداری حیوانات آزمایشگاهی است. علاوه بر این، انبوهی از پروژه های تحقیقاتی با استفاده از تجهیزات و امکانات اتاق های جراحی و آزمایشگاه هیستوپاتولوژی و عصاره گیری گیاهان دارویی در این مرکز به انجام می رسند. برپایی کارگاه ها و پاره ای از کلاس های آموزشی از دیگر فعالیت های این مرکز می باشد.

Feature Slides
  
متقاضیان محترم، لطفاً جهت بیان هر گونه انتقاد، پیشنهاد و شکایت در رابطه با مرکز، می توانید بطور مستقیم از طریق ایمیل های ذیل و شماره تلفن های مرکز، با مدیریت مرکز سرکار خانم دکتر واحدی تماس حاصل نمایید.
 

راه اندازی رشته دکتری علوم بیومدیکال مقایسه ای در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

پژوهشگران علوم پایه و بالینی که جهت مطالعات خود از مدل‌های درون تنی (in-vivo) استفاده می‌کنند، به متخصصینی نیازمندند که به طور مقایسه‌ای قادر به ارزیابی و تفسیر نتایج حاصله و تعمیم آنها به انسان باشند. فارغ التحصیلان رشته علوم بیومدیکال مقایسه‌ای Comparative Biomedical Sciences)) عهده دار طراحی و انجام تحقیقات تجربی پزشکی بر مبنای مدل‌های زنده آزمایشگاهی هستند. تسهیل تجاری سازی داروهای گیاهی، شیمیایی، و محصولات بیولوژیک، توسعه روش‌های نوین جراحی، مطالعه بیماری‌های نوپدید و بازپدید در انسان، تولید حیوانات ترانسژنیک و کایمرها (مدل‌های انسان- حیوان) از رسالت های دانش آموختگان این رشته محسوب می شود. مراکز تحقیقاتی و گروه‌های آموزشی در تمامی وزارتخانه های ذیربط، شرکت‌های دانش بنیان، کارخانه‌های داروسازی، موسسات واکسن سازی، بخش های تحقیقاتی مرتبط با تهدیدات زیست-پزشکی در حوزه پدافند غیر عامل و مراکزی که به امر پژوهش و آموزش در حوزه پزشکی مقایسه‌ای و تجربی اشتغال دارند، نیازمند دانش آموختگان این رشته خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.


 برگزاری اولین فلوشیپ 7 روزه مهندسی بیومدیکال (ویژه دانش آموختگان گروه ریاضی - فیزیک و مهندسی) 


 

 


برگزاری اولین فلوشیپ 7 روزه مهندسی بیومدیکال (ویژه دانش آموختگان گروه ریاضی - فیزیک و مهندسی)